• Studio

mgr inż. arch. Paula Smyk

Jestem z wykształcenia architektem, tworzę spersonalizowane projekty, obrazy i dekoracje do wnętrz. Od 13 lat zajmuję się projektowaniem wnętrz, a od 10 lat prowadzę własną pracownię projektową. 

Prowadzę kursy projektowania wnętrz, mam za sobą setki wykonanych realizacji, w koncepcjach umieszczam autorskie meble oraz instalacje 3D. Razem z Marcinem jeżdżę po Polsce i świecie szukając nowych możliwości w tworzeniu wielkoformatowych artwalli.

Moja pasja do malowania i tworzenia pięknych dzieł sztuki zaczęła się jak małe, tajemne iskierki w moim sercu, aby potem rozkwitnąć w pełni płomienia, oświetlając moje życie kolorami, emocjami i niekończącą się ekspresją. To nie tylko hobby, to podróż po krainie wyobraźni, która stale mnie zaskakuje i inspiruje.

Początki:
Wszystko zaczęło się od małego pudełka farb, kilku pędzli i kawałka starego płótna. Wtedy, jako dziecko, nie zdawałem sobie sprawy, że to, co zaczęło się od małych eksperymentów, przerodzi się w pasję, która będzie mnie towarzyszyć przez całe życie. Początkowe nieśmiałe próby malowania towarzyszyły mi w chwilach samotności i refleksji.

Odkrywanie Technik:
W miarę jak dorastałem, odkrywałem różne techniki malarskie. Eksperymentowałem z akwarelami, olejem, pastelami i kredkami. Każdy materiał miał swoją własną magię, a każda technika pozwalała na inny sposób wyrażenia moich myśli i uczuć. To odkrywanie było jak podróż po magicznej krainie sztuki.

Inspiracje w Codziennym Życiu:
Moje inspiracje płyną z codziennego życia, z natury, ludzi, emocji i zwykłych chwil. Widok zachodu słońca, rozmowa z przyjacielem czy poranne promienie światła na drzewach - to wszystko staje się dla mnie źródłem inspiracji. Przyglądam się detalom, chwytam emocje i staram się przelać je na płótno.

Sztuka jako Forma Terapii:
Malowanie stało się dla mnie formą terapii. To chwile, w których mogę oderwać się od codzienności, zanurzyć w barwach i wyrazić swoje uczucia. Sztuka staje się sposobem na radzenie sobie z trudnościami, formą introspekcji i ucieczką w świat wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe.

Rozwój Techniczny i Artystyczny:
Z czasem nie tylko rozwijałem się artystycznie, ale również technicznie. Opanowywanie nowych technik, poznawanie różnych stylów i zdobywanie wiedzy na temat historii sztuki stało się moim celem. To nieustanne doskonalenie umiejętności pozwala mi stale się rozwijać i tworzyć coraz bardziej złożone i wyraziste dzieła.

Dzieła jako Wyraz Emocji:
Każde moje dzieło jest nie tylko obrazem, ale wyrazem moich emocji, myśli i przeżyć. Staram się, aby każdy pociągnięcie pędzla, każda kropla farby na płótnie była szczerym wyznaniem. To forma komunikacji bez słów, w której obraz mówi więcej niż tysiąc zdań.

Radość dzielenia się z Innymi:
Niezwykłą radość przynosi mi dzielenie się swoją sztuką z innymi. To fascynujące doświadczenie, kiedy ktoś widzi moje dzieło i znajduje w nim coś, co porusza jego duszę. To uczucie, które sprawia, że cała podróż artystyczna nabiera sensu.

Przyszłość pełna Kolorów:
Moja pasja do malowania jest jak otwarte drzwi do nieskończoności możliwości. Nie wiem, dokąd mnie jeszcze zabierze, ale z pewnością będę kontynuować tę nieustającą podróż, czerpiąc radość z tworzenia i dzieląc się nią z światem. Sztuka to dla mnie nie tylko coś, co robię - to część mojej duszy, która stale rośnie i ewoluuje


IMG20220410113333.jpg
www.atoblog.pl
ig @paulasmyk_atelier
    fb Paula Smyk Atelier