Afrodyta to bogini miłości, piękna, płodności i pożądania w mitologii greckiej. Jest uważana za jedną z najważniejszych bogiń olimpijskich. Według mitologii, urodziła się z piany morskiej, gdy Kronos obciął jądrowi swego ojca Uranosa i wrzucił do morza.

Afrodyta była uosobieniem piękna i kobiecej czarującej władzy. W mitologii rzymskiej była identyfikowana jako Wenus. Afrodyta była często przedstawiana jako kobieta o olśniewającym pięknie, często towarzyszyły jej gołębie, róże i muszle.

Jej kult był szczególnie rozwinięty w Cyprze, gdzie istniało jedno z najważniejszych sanktuariów ku jej czci. W mitologii greckiej przypisuje się jej wiele romansów i związków, w tym z Aresem, bogiem wojny. Afrodyta odgrywała również istotną rolę w mitach dotyczących Trojańskiej wojny.

Ciekawe jest, że pomimo swej roli w sferze miłości, jej wpływ obejmował także płodność, szczęście małżeńskie i inne aspekty życia społecznego. Jej kult przetrwał wiele wieków, a Afrodyta pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w mitologii greckiej.


Bogini Grecka Afrodyta,
 namalowałam ją ponieważ Grecja kojarzy mi się z czymś pięknym, a że jest ona najpiękniejszą boginią więc musiała się znaleźć w mojej galerii obrazów.   Obraz wykonany ręcznie na płótnie o rozmiarze 70x100. Obraz wykonany w kolorach szarości z dodatkiem złota. Obraz ten pasuje do każdego wnętrza.