Dawno, dawno temu, gdy świat był młodszy, góry, które dziś znamy jako Alpy, nie istniały. Były to urocze łąki, malownicze doliny i rozległe lasy. Jednak jedna góra, imieniem Alpus, pragnęła być wyjątkowa.

Alpus, zafascynowana pięknem świata, postanowiła podnieść się ponad resztę krajobrazu, aby móc cieszyć się widokiem na całą okolicę. Zwróciła się do starożytnych bóstw gór i poprosiła o pomoc w swoim pragnieniu. Bóstwa, oczarowane jej determinacją, zdecydowały się spełnić jej prośbę.

Podczas jednej magicznej nocy, gdy gwiazdy błyszczały jasno na niebie, Alpus zaczęła rosnąć. Jej korzenie sięgały głęboko w ziemi, a szczyt coraz wyżej unosząc się w górę. Burza potężnych sił natury otaczała ją, podczas gdy góry rosły z każdą chwilą.

Gdy Alpus osiągnęła swoją pełną wysokość, spojrzała na otaczający ją krajobraz z dumą. Jej szczyt sięgał do chmur, a doliny i rzeki wydawały się maleńkie u jej stóp. Została nazwana Alpami, a jej majestatyczna sylwetka stała się ikoną górskiego krajobrazu.

Alpy stały się domem dla różnorodnych form życia, a ich szczyty pokryły się śniegiem, tworząc malownicze lodowce. Rzeki zaczęły biec w dół z ich stoków, tworząc malownicze doliny, a kwiaty zakwitały na łąkach wzdłuż ich zboczy.

Od tego czasu Alpy przyciągały ludzi swoją majestatyczną urodą, stanowiąc inspirację dla artystów, poetów i podróżników. W każdym zimowym opadzie śniegu czy letnim zachodzie słońca, Alpy przypominały wszystkim o magii i potędze natury.

Gold Mountain, jeden z naszych popularniejszych artwalli. Wykonujemy go w różnej kolorystyce, ale tak jak jest na zdjęciu, jasny beż i złoto, najczęściej. Obraz na ścianie możemy rozmieścić w różnych miejscach tak aby pasował do całości. Nadajemy delikatną fakturę dzięki czemu obraz na ścianie jest niepowtarzalny.