Dekorowanie wnętrza to fascynujące wyzwanie, które pozwala wyrazić własny styl i uczynić przestrzeń bardziej przytulną i estetyczną. Aby stworzyć harmonijną aranżację, warto skupić się na kilku kluczowych elementach, takich jak obrazy, ścianki dekoracyjne, posągi, duże zegary i odpowiednia kolorystyka.
Wybierz obrazy, które odzwierciedlają Twoje osobiste zainteresowania, styl życia lub inspiracje artystyczne. Grupuj obrazy razem, tworząc galerię na jednej ścianie, aby nadać wnętrzu indywidualny charakter.
- Dopasuj ramy do kolorystyki i stylu mebli, aby uzyskać spójny wygląd.
Ścianki dekoracyjne, malowane na ścianach obrazy cudownie wypełnia przestrzeń a nie zajmą nam miejsca dzięki czemu możemy wstawiać dodatkowe meble itp. Rozważ użycie ścianki dekoracyjnej jako tła dla mebli, co podkreśli ich design i nada pomieszczeniu głębi.
Posągi są bardzo oryginalnym pomysłem na udekorowanie wnętrza, dzięki nim stworzysz niepowtarzalny wygląd swojego wnętrza.
Umieść posągi na strategicznych miejscach, na przykład na parapecie okna, stoliku kawowym czy półce. Wybierz posągi o różnych kształtach i rozmiarach, aby uzyskać zrównoważoną kompozycję. 
Często zostaje nam kawałek ściany i nie wiadomo co tam zawiesić jak ozdobić, powiem wam ze zegar jest idealny dosłownie wszędzie ponieważ pełni on funkcję nie tylko wyglądu ale odmieżania nam czasu więc zawsze możemy go kontrolować i nie martwić się że się gdzieś spóźnimy, nasze zegary pełnią też funkcję dekoracyjną dzięki czemu idealnie wpasuje się we wnętrze i spowoduje że stanie się ono bardziej luksusowe. 
Umieść duży zegar na centralnej ścianie, aby stał się on głównym punktem centralnym pomieszczenia.
Wybierz zegar o stylu komplementarnym do reszty aranżacji, na przykład vitage, industrialnym lub nowoczesnym.

Odpowiednia kolorystyka jest bardzo ważna dużo osób nie wie ale w katalogach z farbami często producent pokazuje nam połącznie kilku kolorów i to nie jest jego widzi mi się tylko idealna podpowiedź jakie kolory będą współgrać z innymi. Najlepiej wziąć kolor bazowy czyli malujemy ściany a dodatki typu obrazy malowane na ścianie, obraz do zawieszenia czy zegar można użyć w kolorystyce podanej obok tego naszego głównego koloru. Wybierz paletę kolorów, która odzwierciedla Twoje preferencje i harmonizuje z funkcją pomieszczenia (np. jasne kolory do sypialni, stonowane do salonu).
- Dodaj kontrastowe akcenty kolorystyczne za pomocą dodatków, takich jak poduszki, dywany czy ozdoby.
Balans i proporcje są bardzo ważne starajmy unikać się wieszania czy robienia małych rzeczy na ścianach ponieważ to optycznie spowoduje że pomieszczenie kurczy się i nie ma proporcji, starajmy wybierać się tak produkty żeby zapełniły jak naj więcej przestrzeni. Utrzymuj równowagę między różnymi elementami dekoracyjnymi, dbając o proporcje i symetrię.
- Nie zapełniaj przestrzeni nadmiarem dekoracji; pozostaw miejsce na swobodne przemieszczanie się i unikaj nadmiernego zatłoczenia.
Światło, zadbaj o odpowiednie oświetlenie, które podkreśli wybrane elementy dekoracyjne.
- Wykorzystaj lampy stojące, kinkiety czy reflektory, aby punktowo oświetlić interesujące detale.
Pamiętaj, że kluczem do udanej aranżacji wnętrza jest zgodność elementów dekoracyjnych z Twoim stylem życia oraz utrzymanie spójności w wybranych motywach kolorystycznych i stylach. Baw się aranżacją, eksperymentuj i twórz przestrzeń, która będzie odzwierciedleniem Twojej osobowości.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony artwall jeśli nie masz pomysłu jak zaaranżować ścianę skontaktuj się z nami a wszystko wyjaśnimy.